A A A

Kolejna antypiracka akcja Policji

14 lutego 2011, 09:31
Kolejna antypiracka akcja Policji

W wyniku przeszukania przeprowadzonego w siedzibie jednej z białostockich agencji reklamowych, funkcjonariusze Policji zabezpieczyli 8 komputerów, laptopa, serwer i ponad 100 płyt. Wartość ujawnionego oprogramowania wstępnie oszacowano na 200 tysięcy złotych.

Po ustaleniu, we współpracy z członkami BSA, że jedna z białostockich agencji reklamowych może korzystać z nielegalnego oprogramowania, funkcjonariusze z Wydziałów do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku wkroczyli do siedziby firmy. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli 8 komputerów służących do projektowania grafiki, laptopa, serwer i ponad 100 płyt z oprogramowaniem. Ustalono także, że na komputerach firmy zainstalowane były pakiety biurowe, na które nie przedstawiono licencji. Ze wstępnych szacunków wynika, że wartość ujawnionego oprogramowania wynosi 200 tysięcy złotych. Jeśli prowadzone postępowanie karne potwierdzi zarzut uzyskania programów komputerowych bez zgody uprawnionego (licencji producenta), osobie lub osobom winnym popełnienia tego przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Krzysztof Gudowski / Informacja prasowa
Tagi: prawo
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto