A A A

Kolejna fabryka chipów Samsunga w USA?

24 listopada 2021, 14:00
Według dziennika „The Wall Sreet Jouurnal" Samsung planuje zbudować w Taylor w Teksasie fabrykę półprzewodników o wartości 17 miliardów dolarów.
Kolejna fabryka chipów Samsunga w USA?

Gubernator Teksasu zachęca

Gigant technologiczny nie potwierdził tej informacji.

Przedstawiciele Taylor starali się, aby zachęcić Samsunga do inwestycji na ich terenie, oferując zmniejszenie podatków od nieruchomości o 90% przez pierwsze 10 lat i 85% przez kolejne 10 lat, jeśli firma dotrzyma określonych terminów budowy i utworzy 1800 pełnoetatowych miejsc pracy.

Oddzielna umowa o ulgach podatkowych od nieruchomości z miastem Taylor zapewniłaby Samsungowi 314 milionów dolarów ulg podatkowych w ciągu najbliższych 10 lat.
Nowa fabryka ma produkować zaawansowane układy logiczne wykorzystywane do budowy urządzeń mobilnych i pojazdów autonomicznych.

Od dłuższego czasu światowy przemysł motoryzacyjny boryka się z poważnym niedoborem półprzewodników. Fabryka byłaby drugą (po zakładzie w Austin) fabryką chipów Samsunga w Teksasie.

Administracja USA obiecała 50 miliardów dolarów na produkcję półprzewodników i prace badawcze z funduszy federalnych, aby zapewnić przewagę nad Chinami w zakresie zaawansowanych technologii i zaradzić niedoborom w krytycznych branżach, takich jak przemysł samochodowy.

fot. Babaku – Unsplash


Sebastian Nanasik
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nissan również elektryczny
30 listopada 2021
Japońska firma zainwestuje w ciągu pięciu lat prawie 18 miliardów dolarów w produkcję e-pojazdów.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto