A A A

Kolejna grzywna dla Google'a

1 grudnia 2021, 15:00
Google'a zapłaci w Rosji karę w wysokości 3 mln rubli.
Kolejna grzywna dla Google'a

Zgodnie z obietnicą

Rosja zażądała od amerykańskiego giganta zapłacenia kary 3 milionów rubli za nieusunięcie niepożądanych treści. Między Federacją Rosyjską a Google'em trwa spór o możliwość wyszukiwania przez Rosjan zawartości uznawanej przez rosyjskie sądy za nielegalną.

W październiku br. władze ostrzegły koncern z Mountain View, że nałożą na niego karę obliczoną na podstawie wysokości rocznego obrotu w Rosji. Firma była wielokrotnie upominana za pokazywanie w wynikach wyszukiwania niepożądanych treści. Ostatnie groźby wobec koncernu to jak dotąd najbardziej zdecydowane rosyjskie działania wobec przedstawiciela sektora Big Tech.

Google na razie nie komentuje sprawy. Wiadomo, że firma zapłaciła już wcześniej w Rosji grzywny na łączną kwotę ponad 32 mln rubl.

W roku 2021 w Rosji nałożono kilka niskich kar na koncerny technologiczne z USA. Rosyjska administracja stosuje także inne formy nacisku. W marcu obniżono prędkość transferu dla aplikacji Twittera. Rosyjski urząd regulacji telekomunikacji poinformował, że ograniczenie zostanie zniesione, gdy platforma usunie wszystkie nielegalne treści.

fot. Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto