A A A

Kolejna kontrowersyjna usługa Facebooka

20 grudnia 2010, 09:47
Kolejna kontrowersyjna usługa Facebooka

Facebook uruchamia automatyczne tagowanie zdjęć, początkowo w Stanach Zjednoczonych, ale docelowo, w ciągu kilku najbliższych miesięcy, funkcja ma być dostępna dla reszty użytkowników. Korzystając z okazji, firma Sophos przypomina użytkownikom portalu o konieczności aktualizowania swoich ustawień prywatności.

Oprogramowanie służące do rozpoznawania twarzy pozwoli na skojarzenie twarzy osób na zdjęciach z innymi fotografiami, na których się pojawią. Proces tagowania nie będzie całkowicie automatyczny, ponieważ tagi to tylko sugestie, ale użytkownicy będą identyfikowani domyślnie.

W momencie, gdy użytkownicy zostaną zidentyfikowani przez jednego ze swoich znajomych, istnieje ryzyko że Facebook zidentyfikuje zdjęcie dla pozostałych znajomych. Nawet osoby, które nie mają konta na Facebooku lub te, które nie wyrażają chęci zdradzania swojej tożsamości mogą zostać zidentyfikowane.

"Nowa funkcja może być ciekawa dla osób, które chętnie udostępniają każdy detal w sieci społecznościowej, ale z pewnością nie dla tych, które preferują zachować anonimowość," powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. bezpieczeństwa w Sophos. "Facebook powinien pozwalać użytkownikom wybierać funkcje, z których chcą korzystać zanim zostaną uaktywnione. Ostatnia ankieta Sophos wykazała, że aż 90% użytkowników Facebooka chciałoby, żeby wszystkie funkcje sieci społecznościowej były dostępne w modelu opt-in (domyślnie wyłączone). Wraz z pojawieniem się nowej funkcji, powiedziałbym że procent ten może wzrosnąć."

Jeśli użytkownicy nie chcą skorzystać z tej funkcji, będą musieli ją deaktywować. Śledzenie nowych funkcji portalu i dbanie na bieżąco o ustawienia prywatności na Facebooku to kluczowe elementy ochrony prywatnych informacji online.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto