A A A

Kolejna, szybsza wersja Firefoksa

8 kwietnia 2009, 10:26
Mozilla zapowiedziała kolejną wersję Firefoksa o numerze 3.6, której nadano nazwę kodową Namoroka. Głównym założeniem produkcji kolejnej edycji jednej z najpopularniejszych przeglądarek jest zwiększenie wydajności i szybkości działania.
Kolejna, szybsza wersja Firefoksa

Choć wciąż oczekujemy na Firefoksa 3.5 (Shiretoko), to programiści Mozilli pracują już nad kolejną aktualizacją aplikacji. Namoroka oparty na silniku Gecko 1.9.2 zostanie najprawdopodobniej wydany w maju 2010 roku. W wersji 3.6 nacisk kładziony jest na przyspieszenie uruchamiania przeglądarki i otwierania nowych kart, które nie będą już puste.

Obecnie Mozilla testuje rozszerzenie New Tab, które być może zagości na stałe w kolejnej wersji. Nowością ma być również możliwość instalacji pluginów i dodatków bez konieczności restartu przeglądarki i integracja z technologią Prism. Programiści odświeżą też interfejs użytkownika, wykorzystując Aero w systemach Windows Vista i Windows 7, dzięki czemu paski narzędziowe będą przezroczyste. Zmianom zostanie poddany również menedżer plików, który będzie wzbogacony o kilka nowych funkcji.

Źródło: Mozilla


Mateusz Nosel
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto