A A A

Kolejne chińskie firmy na czarnej liście USA

22 lipca 2020, 08:50
Do niepożądanych kontrahentów dołączyła m.in. firma Nanchang O-Film Tech, dostawca komponentów dla największych koncernów technologicznych.
Kolejne chińskie firmy na czarnej liście USA

Stany Zjednoczone coraz mniej ufają Chinom.

Departament Handlu Stanów Zjednoczonych dodał kolejnych 11 chińskich firm do swojej czarnej listy. Trafiają na nią przedsiębiorstwa, które mają związek z łamaniem praw człowieka przez Państwo Środka.

Od października 2019 r. do czarnej listy dodano już 48 firm, które – według Departamentu Handlu – są zaangażowane w represjonowanie m.in. Ujgurów przez chiński rząd lub proceder ten w jakiś sposób wspierają. Na przykład poprzez dostarczanie sprzętu umożliwiającego przymusowe zbieranie danych biometrycznych, analizę genetyczną czy masowe zatrzymania,

 

Dostawca dla 20 firm w ogniu krytyki

Jedną z firm dodanych do zestawienia jest Nanchang O-Film Tech. Dostarcza ona komponenty do ok. 20 firm z branży technologicznej i samochodowej. Wśród nich znajdują się: Amazon, Apple, Dell, GM i Microsoft. Firma produkuje kamery, ekrany dotykowe i czujniki linii papilarnych.

Po umieszczeniu Nanchang O-Film Tech na czarnej liście firma będzie miała znacznie utrudnione kontakty handlowe z amerykańskimi spółkami.

fot. Geralt – Pixabay


Dominika Gorgosz
Tagi: ciekawostki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Pierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto