A A A

Kolejne eksponaty w wirtualnym muzeum Google'a

22 października 2020, 13:30
Koncern z Mountain View przygotował cyfrową kolekcję malarstwa miniaturowego z Indii.
Kolejne eksponaty w wirtualnym muzeum Google'a

Pod wirtualną kopułą

Wydział Google Arts & Culture nawiązał współpracę z Muzeum Narodowym w New Delhi. W rezultacie powstał wirtualny model budynku inspirowany indyjską architekturą. Zgromadzono w niej kolekcję malarstwa miniaturowego.

 

W kieszonkowej galerii

Dzięki zastosowaniu technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR) każdy użytkownik smartfona może „odwiedzić" cyfrowe muzeum i zapoznać się z ponad tysiącem obrazów o wielkości nieprzekraczającej zazwyczaj rozmiarów książki. Oryginalne eksponaty znajdują się w 25 galeriach na całym świecie.

W celu przygotowania cyfrowych wersji obrazów została wykorzystana zrobotyzowana kamera o ultrawysokiej rozdzielczości. Zwiedzającym proponuje się odbycie 75 „wycieczek malarskich", pokazujących zdarzenia takie jak śluby, obcowanie z naturą albo bitwy. W czasie wycieczek wskazywane są najbardziej istotne, a zarazem łatwe do przeoczenia szczegóły na miniaturach.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto