A A A

Kolejne niezależne serwisy naprawią iPhone’y

13 lipca 2020, 08:30
Apple rozszerza na Kanadę i Europę możliwość naprawiania telefonów w niezależnych punktach.
Kolejne niezależne serwisy naprawią iPhone’y

700 punktów w rok

Program uruchomiony przez Apple'a rok temu umożliwia firmom zewnętrznym naprawianie iPhone'ów. Do tej pory powstało już 700 punktów naprawczych w Stanach Zjednoczonych. Teraz czas na kolejne lokalizacje.

Dzięki programowi serwisy mają dostęp do oryginalnych części Apple'a, narzędzi i szkoleń. Nie muszą w tym celu zostać pełnoprawnymi autoryzowanymi serwisami Apple'a (AASP) ani spełniać rygorystycznych wymagań. Program przewiduje znacznie mnie obostrzeń. Wśród nich jest m.in. posiadanie certyfikowanego technika Apple'a.

Udział w programie jest bezpłatny. Od momentu uruchomienia tej inicjatywy skorzystało z niego już 140 firm w sumie z 700 lokalizacji.

 

Więcej autoryzowanych punktów

Oprócz niezależnego programu naprawczego Apple rozwija także program autoryzowanych dostawców usług. Według firmy obecnie istnieje 5000 AASP na całym świecie.

W ubiegłym roku aż trzykrotnie zwiększyła się liczba autoryzowanych punktów napraw. To zarówno miejsca sprzedaży detalicznej Apple'a, jak i sklepy Best buy oraz niezależni dostawcy. Muszą oni jednak spełnić rygorystyczne wymogi i przejść specjalne szkolenia.

fot. Apple

 


Dominika Gorgosz
Tagi: Apple, iPhone
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto