A A A

Kolejny ban dla TikToka

26 lutego 2020, 12:05
Używanie aplikacji do tworzenia klipów wideo zostało zakazane w amerykańskiej Administracji Bezpieczeństwa Transportu.
Kolejny ban dla TikToka

Amerykańska Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA, Transportation Security Administration) zakazała używania aplikacji TikTok opracowanej przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance.

Organizacja ta, zarządzana przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych, jest kolejną instytucją państwową, której pracownikom nie wolno uruchamiać TikToka na służbowych urządzeniach. Dotychczas zakazywano jej używania w różnych formacjach sił zbrojnych (Korpusie Piechoty Morskiej, siłach powietrznych, a w końcu w całej armii) oraz w Straży Wybrzeża. Zakaz nie obejmuje wykorzystywania aplikacji na urządzeniach prywatnych, ale zalecana jest przy tym „szczególna ostrożność" ze względu na ewentualne „zagrożenie cybernetyczne".

Armia Stanów Zjednoczonych posługiwała się wcześniej chińską aplikacją do tworzenia krótkich klipów wideo w celu rekrutowania ochotników do służby wojskowej. Obecnie TikTok jest postrzegany jako zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa ze względu na podejrzenia o zależność firmy ByteDance od władz ChRL. W listopadzie ubiegłego roku szefowie amerykańskiego oddziału TikToka odmówili Kongresowi USA odpowiedzi na pytania związane z prowadzoną w Chinach działalnością.

fot. YouTube


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto