A A A

Kolejny serwis streamujący pirackie filmy został zamknięty

17 sierpnia 2014, 13:00
Małopolska policja zamknęła portal udostępniający bez praw autorskich i dystrybucyjnych program jednej ze stacji telewizyjnych.
Kolejny serwis streamujący pirackie filmy został zamknięty

Zgłoszenie o nielegalnym udostępnianiu transmisji cieszącego się dużą oglądalnością programu jednej ze stacji telewizyjnych wpłynęło do komisariatu Policji w Andrychowie. Nielegalna transmisja on line sztuk walki przyciągnęła wielu zwolenników tego widowiska, którzy korzystali z udostępnionego w Internecie strumienia za opłatą znacznie niższą niż oferowała stacja telewizyjna. Posiadająca prawa autorskie do materiału stacja telewizyjna oszacowała straty po tej jednej tylko emisji na ponad 110 tysięcy złotych.

Małopolscy policjanci zajmujący się tą sprawą, przy udziale policjantów z zespołu do walki z przestępczością komputerową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, dotarli do osoby, która rozpowszechniała materiał - to-22 letni mężczyzna, który - jak się okazało - nie pierwszy raz "dorabiał" w ten sposób. Policjanci ustalili, że mógł udostępniać nie tylko materiały on line, ale również inne, archiwalne. Straty osób posiadających prawa autorskie do tych programów będą zatem znacznie wyższe. Materiały udostępniane były przez stronę internetową, która była dla 22-latka także źródłem zarabiania pieniędzy na reklamach - duża popularność tej strony i wiążące się z tym wysokie statystyki odwiedzin stanowiły atut właściciela strony przy pozyskiwaniu kolejnych reklamodawców.

Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty karne związane z naruszeniem praw autorskich - rozpowszechniania cudzego utworu bez uprawnień w celu osiągniecia korzyści majątkowych. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono mienie należące do podejrzanego - samochód oraz gotówkę.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wadowicach. Jest to kolejna sprawa realizowana przez policjantów z zespołu do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto