A A A

Komisja do spraw mediów społecznościowych?

25 maja 2020, 10:00
Administracja Donalda Trumpa rozważa powołanie do życia komisji badającej domniemaną działalność cenzorską w internecie.
Komisja do spraw mediów społecznościowych?

Prezydent USA chce badać antykonserwatywne nastawienie mediów społecznościowych.

Dziennik „The Wall Sreet Journal" utrzymuje, że główny lokator Białego Domu zastanawia się nad utworzeniem komisji, która miałaby zbadać praktyki cenzorskie w internecie; dotyczy to zwłaszcza mediów społecznościowych. Donald Trump od dawna zarzuca administratorom Facebooka, Instagrama i Twittera sympatie lewicowe i wynikające z nich – jak uważa – zapędy cenzorskie, które przekładają się na usuwanie konserwatywnych treści z serwisów.

W połowie maja prezydent stwierdził: „radykalna lewica całkowicie kontroluje Facebooka, Instagrama, Twittera i Google'a. Administracja rządowa pracuje nad zaradzeniem nielegalnym działaniom [cenzorskim – przyp. red.]".

 

Walka z botami i trollami

Operatorzy platform społecznościowych odrzucają zarzuty stawiane przez Trumpa. Utrzymują przy tym, że wdrożone przez nich mechanizmy kontroli treści sprzyjają debacie w sieci, chroniąc zarazem przed nadużyciami ze strony botów, trolli, instytucji państwowych i organizacji będących w stanie np. manipulować wynikami wyborów.

fot. Gerd Altmann – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto