A A A

Komórki prawdopodobnie nie są rakotwórcze

4 grudnia 2009, 10:40
Komórki prawdopodobnie nie są rakotwórcze

Korzystanie z telefonów komórkowych prawdopodobnie nie zwiększa ryzyka zachorowań na nowotwór mózgu - wynika z  analizy przeprowadzonej przez duńskie Towarzystwo Walki z Rakiem.

Od roku 1974 do 2003 onkolodzy przeanalizowali prawie 60 tysięcy przypadków guzów mózgu u osób w przedziale wiekowym 20 -79 lat. Wyniki wykazały, iż w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji nie stwierdzono zwiększenia zachorowań. Pod lupę wzięto także lata 1998 - 2003, kiedy to boom na telefony komórkowe był największy. Także w tym okresie zachorowania na raka mózgu utrzymywały się na stabilnym, rocznym poziomie.

Mimo, że takie dane są zadowalające, to onkolodzy jednak przestrzegają, iż nie jest to ostateczna odpowiedź, na pytanie czy komórki powodują guza mózgu. Niewykluczone, że okres, w którym wykonywano analizy jest zbyt krótki, by móc stwierdzić zwiększenie zachorowalności na nowotwory.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto