A A A

Kompaktowy, multimedialny dysk sieciowy

11 kwietnia 2015, 10:00
Firma QNAP Systems wprowadziła do swojej oferty urządzenie TS-251C Turbo NAS, czyli dwuzatokowy dysk sieciowy, wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel Celeron.
Kompaktowy, multimedialny dysk sieciowy

Nowy produkt QNAP pozwala na elastyczne rozbudowywanie jego pojemności, a zastosowanie w nim wydajnej i wszechstronnej architektury x86 sprawia, że urządzenie zdecydowanie wyróżnia się w swoim przedziale cenowym. TS-251C Turbo NAS stanowi tym samym idealne rozwiązanie dla nowoczesnych małych firm oraz użytkowników domowych, którzy obecnie potrzebują coraz więcej przestrzeni dyskowej.

Urządzenie wyposażone jest w dwurdzeniowy procesor Intel Celeron 2,41 GHz, 1 GB pamięci DDR3L RAM i oferuje prędkości odczytu i zapisu na poziomie 112 MB/s (również przy włączonym pełnym szyfrowaniu danych).

Dzięki zintegrowanej akceleracji grafiki, model TS-251C doskonale radzi sobie z dekodowaniem wideo 1080p (zarówno offline, jak i w czasie rzeczywistym), co pozwala m.in. na błyskawiczne konwertowanie w locie plików wideo do uniwersalnych formatów, które będzie można bez problemu odtworzyć na komputerze, urządzeniu mobilnym wideo czy telewizorze Smart. W przypadku ograniczonej przepustowości wciąż możliwe jest płynne odtwarzanie wideo - wystarczy zmniejszyć rozdzielczość (np. podczas korzystania z aplikacji File Station, Video Station, czy mobilnej Qfile). Co ważne, urządzenie pozwala na jednoczesne odtwarzanie kilku różnych materiałów wideo przez różnych użytkowników - bez obniżania ogólnej wydajności NAS-a.

Kompaktowy QNAP TS-251C sprawdzi się także jako domowe centrum multimedialne - dzięki narzędziom Photo Station, Music Station oraz Video Station użytkownik może wygodnie zarządzać swoją kolekcją multimediów, przechowywać je, udostępniać itp. Urządzenie jest również pełnoprawną pamięcią sieciową NAS, idealną do centralnego zarządzania plikami, backupem, synchronizowania plików pomiędzy różnymi urządzeniami i użytkownikami, a także zdalnego dostępu do danych (za pośrednictwem aplikacji mobilnych Qfile, Qmusic, Qphoto, Qvideo, Qmanager oraz Vmobile).

Urządzenie pojawi się na polskim rynku jeszcze w kwietniu, w cenie 1249 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto