A A A

Komputer czy konsola? Co wybrać?

6 lutego 2019, 06:50
Komputer czy konsola? Takie pytanie zadaje sobie codziennie wielu graczy, którzy stoją przed zakupem sprzętu. Niezależnie, czy przeglądasz laptopy Dell, Microsoft Xbox, Sony PlayStation, czy laptopy Lenovo, plusy i minusy komputerów i konsol będą takie same. Sprawdź, w czym lepszy jest komputer a w czym konsola i zdecyduj się na zakup sprzętu.
Komputer czy konsola? Co wybrać?
  • Komputer to uniwersalny wybór, który ma szereg innych zastosowań niż tylko gry.
  • Komputer można w dowolny sposób rozbudowywać, konfigurować i personalizować.
  • Niektóre gry lepiej zachowują się, gdy używasz klawiatury oraz myszki.
  • Exclusive'y - czyli gry wydane tylko na jedną platformę. W tej dziedzinie konsole są znacznie lepsze niż komputery.
  • Cena konsoli jest mniejsza niż cena gamingowego komputera.
  • Konsole gwarantują, że każda z gier będzie chodzić płynnie i w pełnej rozdzielczości.

 

Wybór komputera lub konsoli często jest dużym problemem. Każde z rozwiązań ma swoje plusy oraz minusy. Odpowiednie podejście do tematu sprawi, że dokonanie takiego wyboru będzie proste.

Komputery mają swoje plusy. Do grania zazwyczaj używane są jednostki stacjonarne, ale na rynku dostępne są również laptopy gamingowe. Warto pamiętać, że komputer będzie miał zastosowanie biurowe, którego nie będzie miała konsola. Odpowiednim przykładem są laptopy Dell z serii Alienware. Gwarantują one wysoką jakość i wydajność w grach, dodatkowo można je wykorzystać w celach biurowych.

Możliwość dowolnej konfiguracji, podłączenie dowolnego kontrolera sprawia, że zestaw komputerowy będzie dużo bardziej unikalny i personalny niż konsola, która jest skazana na dedykowany kontroler. Warto też zwrócić uwagę, że niektóre w gry wymagające precyzyjnego sterowania, klawiatura oraz mysz będą lepszym wyborem. Taki zestaw jest szczególnie doceniany przez fanów gier RTS, FPP oraz TPS.

Dylemat pomiędzy komputerem a konsolą dotyczy osób, którym zależy na dostępności gier dla danej konsoli. Na konsole wydawane są gry, które nie pojawiają się później na komputerach. Posiadacze konsol mogą cieszyć się znacznie większą biblioteką niż gracze komputerowi. Najgłośniejszą z gier, która ostatnio nie ukazała się na komputerze to Read Dead Redemption 2. Tutaj warto zwrócić uwagę na Exclusiv'y, czyli gry, które pojawiają się tylko na jedną platformę. Gry z serii Uncharted, Gran Turismo, czy The last of us pojawiają się tylko na platformach Sony, gdy produkcje sygnowane logiem Halo czy Forza Horizon wydawane są tylko na Microsoft Xbox.

Kluczową zaletą konsoli jest jej jedna cena. Komputery należy stale rozbudowywać. Konsole są pozbawione tego minusa. Raz kupione urządzenie wymaga tylko gier. Dodatkowo cena komputera przystosowanego do grania jest dużo większa niż konsoli.

Nawet renomowane laptopy Lenovo nie będą gwarantować stałego, wysokiego wyniku w grach. Stały postęp sprawi, że utrzymanie wysokiej liczby FPS w rozdzielczości 4K czy nawet FHD nie będzie możliwości. Konsole gwarantują wysoką wydajność, która jest gwarantowana przez developerów.

Przed wyborem odpowiedniego sprzętu rozważ, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Każde z nich ma swoje wady i zalety. Społeczność graczy jest podzielona i nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, czy wybrać konsolę, czy komputer.

 


materiał zewnętrzny
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Mały brexit Wielkiej Brytanii
21 października 2019
Rząd Wielkiej Brytanii wycofuje się z projektu blokady wiekowej, ograniczającej mieszkańcom wysp dostęp do pornografii.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto