A A A

Komputer do zastosowań militarnych

1 października 2018, 13:30
NTT System rozszerza swoją ofertę o konstrukcję KZS – Komputer Zastosowań Specjalnych, przeznaczony głownie dla wojska.
Komputer do zastosowań militarnych

KZS spełnia szereg bardzo restrykcyjnych norm mechanicznych i elektrycznych. Może pracować w zakresie temperatur od - 30 do + 50 st. C, zaś wyłączony nie ulega uszkodzeniom nawet w temperaturach od - 40 do + 60 st. C. Konstrukcja jest odporna na wibracje o częstotliwości od 1 do 300 Hz i amplitudzie przyspieszenia do 50 m/sek. kw. oraz na udary mechaniczne o parametrach: szczytowe przyspieszenie udaru - 150 m/sek. kw., czas trwania impulsu od 1 do 5 ms. W praktyce oznacza to, że komputer będzie pracował po upadku, uderzeniu czy całkowitym zanurzeniu w wodzie, jest również całkowicie odporny na wszelkiego rodzaju zapylenie. Ponadto maszynę zaprojektowano zgodnie z wytycznymi gwarantującymi, że konstrukcja spełnia wymagania w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej dla zaburzeń przewodzonych, promieniowanych i odporności na zaburzenia określone w normie obronnej NO-06-A200:2008.

- Komputer musi być odporny na zakłócenia elektromagnetyczne ze środowiska oraz nie może sam ich emitować - mówi Witold Markiewicz, wiceprezes NTT System, szef Działu Zamówień Publicznych. - Problem generowania pola elektromagnetycznego rozwiązaliśmy stosując zasilanie prądem stałym oraz system filtrów, które blokują generowane zakłócenia. Ze względu na normy komputer jest chłodzony pasywnie. Zastosowaliśmy w nim ogniwa Peltiera, które odprowadzają ciepło na zewnątrz poprzez obudowę, która jest radiatorem.

Przedstawiciel producenta zwraca uwagę, że każda konfiguracja komputera, pobierając określoną ilość energii, wymaga indywidualnie dobranego chłodzenia.

Przykładowa konfiguracja komputera KZS: procesor - Intel Xeon E3-1505L V5 (Skylake), pamięć operacyjna - 32 GB (2 x 16 GB SODIM ECC), karta graficzna Nvdia GeForce 1050 Ti, pamięć stała - dysk przemysłowy Princeton SSD 512 GB. Komputer pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Zainstalowane także oprogramowanie BurnIn Test 9.0 PRO kompleksowo testujące podzespoły i wydajność komputera.

Ceny KZS, w zależności od konfiguracji wynoszą od 50 do 80 tys. zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto