A A A

Komputer o rozmiarach karty płatniczej

1 czerwca 2017, 10:00
Już w sierpniu tego roku do sklepów trafi Intel Compute Card - kieszonkowy, przenośny komputer zamknięty w niewielkiej obudowie.
Komputer o rozmiarach karty płatniczej

Intel Compute Card będzie dostępny w czterech wersjach. Najsłabszy model będzie wyposażony w procesor Celeron N3450, 4 GB pamięci RAM DDR3 i 64 GB pamięci eMMC. Drugi w hierarchii będzie Pentium N4200 z tą samą pamięcią. Najmocniejsze warianty to Intel Core i3 (m3-7Y30) i Core i5 vPro siódmej generacji z dyskiem SSD o pojemności 128 GB.

Niezależnie od modelu, przenośny komputer będzie wyposażony w kartę Wi-Fi oraz moduł Bluetooth 4.2.

Projekt Intel Compute Card zainteresował już producentów, którzy zamierzają oprzeć na nim własne produkty. Firma Foxconn zamierza stworzyć na bazie ICC własne miniaturowe komputery, a LG planuje dołączać "kartę" do swoich monitorów. Dzięki temu, w prosty sposób zamienią się one w komputery. Ceny urządzenia nie są jeszcze znane, ale można przypuszczać, że nie będą one wygórowane, tak jak w przypadku Intel Compute Stick.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto