A A A

Komputer typowego gracza

6 sierpnia 2007, 13:42
Komputer typowego gracza

Firma Valve, za pomocą internetowego systemu dystrybucji i obsługi gier - Steam - zebrała dane dotyczące konfiguracji sprzętowej komputerów używanych przez graczy. Wśród zbadanych konfiguracji przeważają komputery z procesorami jednordzeniowymi (76 proc. badanych). W jednej trzeciej przypadków są to jednostki centralne Intela o zegarze od 2,3 do 3,29 GHz. Ponad 21 proc. graczy ma natomiast procesory o zegarze od 2 do 2,3 GHz marki AMD. W większości przypadków pecety wyposażone są w 1 GB pamięci RAM (45 proc. badanych), ale prawie jedna czwarta graczy ma pecety z dwa razy większą ilością pamięci.

Wśród kart graficznych dominuje Nvidia - karty tej marki znajdują się w 58 proc. badanych komputerów. Układów ATI używa 35 proc. graczy. Najpopularniejszymi modelami kart graficznych są GeForce 6600 (7,10 proc.) i 7600 (6,63 proc.).

Źródło: Steam


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto