A A A

Komputer typowego gracza

6 sierpnia 2007, 13:42
Komputer typowego gracza

Firma Valve, za pomocą internetowego systemu dystrybucji i obsługi gier - Steam - zebrała dane dotyczące konfiguracji sprzętowej komputerów używanych przez graczy. Wśród zbadanych konfiguracji przeważają komputery z procesorami jednordzeniowymi (76 proc. badanych). W jednej trzeciej przypadków są to jednostki centralne Intela o zegarze od 2,3 do 3,29 GHz. Ponad 21 proc. graczy ma natomiast procesory o zegarze od 2 do 2,3 GHz marki AMD. W większości przypadków pecety wyposażone są w 1 GB pamięci RAM (45 proc. badanych), ale prawie jedna czwarta graczy ma pecety z dwa razy większą ilością pamięci.

Wśród kart graficznych dominuje Nvidia - karty tej marki znajdują się w 58 proc. badanych komputerów. Układów ATI używa 35 proc. graczy. Najpopularniejszymi modelami kart graficznych są GeForce 6600 (7,10 proc.) i 7600 (6,63 proc.).

Źródło: Steam


Maciej Płochocki PCF
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy w słusznej sprawie
16 lutego 2019
Po nietypowe rozwiązanie sięgnął szwajcarski rząd. Świadomie zaprosił do ataku profesjonalnych hakerów, który mają „przetestować”...


Google stworzy własne procesory
15 lutego 2019
Google poszukuje inżynierów do projektu gChips – zatrudnione osoby mają zajmować się produkcją i projektowaniem autorskich układów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto