A A A

Komputery Dell dostosowane do rzeczywistości wirtualnej

4 kwietnia 2016, 13:30
Firma Dell zaprezentowała nowe rozwiązania dostosowane do obsługi rzeczywistości wirtualnej (ang. Virtual Reality — VR), które cechują się udoskonalonymi parametrami, pozwalającymi uzyskać optymalne wrażenia zarówno podczas korzystania z treści VR, jak i ich tworzenia.
Komputery Dell dostosowane do rzeczywistości wirtualnej

Firma zdefiniowała rozwiązania gotowe do obsługi tej technologii w oparciu o trzy kryteria:

- minimalne wymagania w obszarze procesorów, pamięci operacyjnej i grafiki do optymalnej obsługi wizualnej systemów VR;

- sterowniki kart graficznych, które sprawdzono pod kątem niezawodnej współpracy z tymi rozwiązaniami; oraz,

- zaliczenie testów wydajnościowych przeprowadzanych przez firmę Dell przy użyciu kryteriów opartych na dostępnych testach porównawczych dostawców urządzeń HMD (ang. head-mounted display - zakładane na głowę urządzenia z ekranem), niezależnych producentów oprogramowania lub firm zewnętrznych.

Dell ściśle współpracuje ze swoimi partnerami w dziedzinie sprzętu i oprogramowania, a swoje zaangażowanie w przyszłość rzeczywistości wirtualnej udowadnia poprzez dostarczanie rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem korzystania z treści VR i jej tworzenia, a także niezależnych aplikacji dla klientów profesjonalnych.

Firma Dell poinformowała również o modernizacji swoich stacji roboczych Dell Precision w obudowach typu „tower" pod kątem potrzeb profesjonalnych twórców. Urządzenia cechują się teraz większą wydajnością, a przy tym udostępniają lepszą grafikę i pamięć operacyjną do tworzenia treści VR. Odświeżone niedawno stacje robocze Dell Precision 5810, 7810 i 7910 w obudowach typu „tower" oraz model 7910 przeznaczony do montażu w szafach typu „rack" wyposażono w nowe procesory Intel Broadwell EP, które mają więcej rdzeni i większą wydajność do obsługi aplikacji wielowątkowych, idealnie sprawdzających się w profesjonalnym modelowaniu, analizach i obliczeniach.

Wśród dodatkowych udoskonaleń należy wymienić najnowszą profesjonalną technologię graficzną firm AMD i NVIDIA, niezwykle szybkie dyski PCIe Dell Precision, które działają nawet 4-krotnie szybciej od tradycyjnej pamięci masowej SSD SATA , a także nawet 1 TB pamięci DDR4 o szybkości 2400 MHz.

Stacje robocze Dell Precision 5810, 7810 i 7910 w obudowie typu „tower" oraz model 7910 przeznaczony do montażu w szafach typu „rack" z opisanymi udoskonaleniami będą do nabycia od 5 kwietnia 2016 r.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto