A A A

Komputery Della uznane za nieekologiczne w niektórych stanach USA

29 lipca 2021, 14:50
Część maszyn firmy nie spełnia standardów efektywności energetycznej.
Komputery Della uznane za nieekologiczne w niektórych stanach USA

Niezbyt ekologiczne pecety

Agencja Reutera informuje, że firma Dell wstrzymała dostawy swoich komputerów gamingowych do kilku stanów USA (m.in. Kalifornii), ponieważ nie spełniały one obowiązujących od niedawna standardów wydajności energetycznej. Niezgodne z regulacjami okazały się wybrane modele komputerów z serii Alienware Aurora R10 i R12.

Dell poinformował, że w miejsce wycofanych maszyn przygotowane zostaną nowe wersje, które spełnią wymogi i nie będą pobierać tak dużo energii w stosunku do możliwości. Wydajność maszyn jest natomiast spora, ponieważ mowa o jednostkach dla graczy, wyposażonych w najnowsze karty graficzne.

 

Zmiana norm

Firma nie podała szczegółowych danych, ani nie wyjaśniła, dlaczego komputery okazały się niezgodne z normami. Prawdopodobnie chodzi jednak o nowe, bardzo restrykcyjne regulacje, jakie 1 lipca zaczęły obowiązywać w wybranych rejonach USA. Samorządy dążą do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Raport z Kalifornii pokazuje przykładowo, że około 2,9% energii elektrycznie w całym stanie pobierają komputery.

Niezgodne z normami urządzenia nie będą wysyłane też do Kolorado, Oregonu, Vermont i Waszyngtonu oraz na Hawaje. Nie wiadomo jeszcze, jakie poprawki zostaną wprowadzone. Problem dotyczy zarówno konfiguracji z kartami Nvidii, jak i AMD. Firma odmówiła komentarza w tej sprawie, nie wiemy więc jeszcze jak zmiana wpłynie na globalną dostępność modeli R10 i R12.

fot. Dell


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto