A A A

Komputery Lenovo gotowe do obsługi technologii VR

24 sierpnia 2016, 13:30
Firma Lenovo przedstawiła na targach Gamescom najnowszy model komputera stacjonarnego do gier Oculus Ready IdeaCentre Y700 wraz z tegorocznymi produktami Oculus Rift.
Komputery Lenovo gotowe do obsługi technologii VR

Wysokowydajną serię Y opracowano po to, by zapewnić hardcorowym graczom wszechstronną platformę z możliwością modernizacji i szerokim wachlarzem funkcji. Gotowe do obsługi VR urządzenia najnowszej generacji z serii Y, takie jak IdeaCentre Y700, wykorzystują najnowocześniejsze technologie optyczne do generowania niesamowitej grafiki o szerokim kącie widzenia. Użytkownicy mogą poczuć się tak, jakby przebywali w świecie gry zaprojektowanej specjalnie do środowiska VR lub dodatkowo obsługującej VR czy też filmu transmitowanego strumieniowo albo w innym miejscu na drugim końcu świata w towarzystwie przyjaciół.

Jednak to, że obecny komputer działa z najpopularniejszymi współczesnymi grami tradycyjnymi, nie oznacza, że poradzi sobie z rozrywką VR nowej generacji. W ścisłej współpracy z firmą Oculus firma Lenovo zaprojektowała, przetestowała i zoptymalizowała swoje najwyższej klasy komputery do gier z serii Y, aby spełnić wymagania techniczne zalecane przez Oculus. W ten sposób może zapewnić graczom największe zalety VR z oczekiwaną przez nich wysoką jakością.

Co zapewnia komputer Oculus Ready z serii Y?

Na komputerze Lenovo Oculus Ready można korzystać z wymagających sprzętowo gier bez znacznego zmniejszenia liczby klatek na sekundę. Najnowsze komputery Oculus Ready Lenovo z serii Y zapewniają wydajność potrzebną do działania najnowszych gier VR bez spowalniania i zakłóceń płynności, które mogą powodować chorobę lokomocyjną lub zmęczenie.

Dzięki temu, kiedy gracz wspina się na niebotyczne szczyty Alp lub po zachwycających klifach wietnamskiej zatoki Halong w trakcie zapierających dech w piersiach grach - takich jak „The Climb" wyprodukowana przez Crytek - może wyłowić każdy szczegół skały pod palcami czy pięknego widoku na dole, w wygodnym dla oczu, konsekwentnym tempie. W tym celu najnowsze modele komputera IdeaCentre Y700 mają procesor graficzny do poziomu NVIDIA GeForce GTX, procesor CPU do poziomu Intel Core i5 6. Generacji, do 32 GB pamięci DDR4 RAM, zasilacz o mocy do 450 W oraz system Windows 10 Home.

Co istotne, firma Lenovo posiada pełną ofertę komputerów PC gotowych do obsługi gier VR. Podczas przenoszenia lub przewożenia komputera dużą zaletą może być jego poręczna i oszczędzająca miejsce obudowa. Dlatego wiele z najnowszych komputerów firmy - takich jak IdeaCentre Y700 z kartą NVIDIA GeForce GTX 970, IdeaCentre Y710 Cube z kartą GeForce GTX 1070 i wygodnym uchwytem do przenoszenia, IdeaCentre AIO 910 z kartą GeForce GTX 1070 oraz IdeaPad Y910 z kartą GeForce GTX 1070 - opracowano z myślą o wygodnym przenoszeniu i łatwej konfiguracji w dowolnym miejscu w domu i poza nim.

- Gotowy do obsługi gier VR IdeaCentre Y700 z kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 970 jest dostępny w cenie od 1299 EUR (z VAT) od sierpnia 2016 roku.

- Gotowy do obsługi gier VR IdeaCentre Y710 Cube z kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1070 jest dostępny w cenie od 1699 EUR (z VAT) od września 2016 roku.

- Gotowy do obsługi gier VR IdeaCentre AIO Y910 z kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1070 jest dostępny w cenie od 2199 EUR (z VAT) od października 2016 roku.

- Gotowy do obsługi gier VR IdeaPad Y910 z kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1070 jest dostępny w cenie od 2799 EUR (z VAT) od listopada 2016 roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Wodoodporny aparat Ricoh WG
22 lutego 2019
Ricoh wprowadza do sprzedaży nowy wodoodporny aparat cyfrowy z serii WG. Premierowy model, dzięki zastosowaniu nowoczesnej matrycy CMOS 20 Mpix...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto