A A A

Komunikator Messenger został odświeżony

15 października 2020, 08:30
Zmienia się o wiele więcej niż tylko ikonka aplikacji.
Komunikator Messenger został odświeżony

Gruntowna przebudowa

Facebook odświeżył właśnie Messengera. Pierwszym, co rzuca się w oczy jest nowa ikona komunikatora. Jednolity kolor zastąpiono gradientem, nawiązującym do ikonki Instagrama. Już teraz skrzynki nadawcze obu serwisów można ze sobą połączyć, a w przyszłym roku zobaczymy najprawdopodobniej dalszy proces integracji obu usług.

 

Więcej reakcji i kolorów

Zmiany pojawiły się też wewnątrz aplikacji. Nie wszystkie nowinki są przy tym dostępne od razu, część zobaczymy w kolejnych dniach. Do dyspozycji są nowe warianty kolorystyczne czatu; będzie można ponadto edytować szybkie reakcje na wiadomości. Dotychczas mieliśmy do wyboru sześć emotek, teraz widnieje obok nich ikona plusa, pozwalająca wybrać dowolne emoji z całej bazy, a nawet umieścić je na pasku szybkiego dostępu (osobno dla każdej rozmowy).

 

Dla kogo?

Dodano też możliwość edytowania tła w konwersacji oraz wybór gotowych motywów typu Halloween. W przyszłości zobaczymy naklejki selfie, pozwalające dokleić różne elementy do własnego selfie.

Aktualizacja stopniowo trafia do kolejnych użytkowników i stanie się ogólnodostępna dopiero za kilka dni. Być może zainstalowała się u was samoczynnie. Jeżeli jednak wciąż widzicie starą wersję serwisu, warto sprawdzić uaktualnienia w App Store lub Google Play.

fot. Facebook


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto