A A A

Komunikator Signal zablokowany w Chinach

17 marca 2021, 10:50
Aplikacja trafiła na czarną listę rządu w Pekinie.
Komunikator Signal zablokowany w Chinach

Bez kontroli

Rząd w Pekinie od lat walczy z aplikacjami, które zapewniają użytkownikom zbyt dużo prywatności. Nie może więc dziwić, że władze Chin niezbyt przychylnym okiem patrzyły na oferujący szyfrowane wiadomości komunikator Signal. Po ostatnich zmianach w tamtejszym firewallu, aplikacja z dniem 16 marca przestała działać.

 

Prywatność zagrożeniem

Będąc w Chinach oczywiście wciąż można pobrać klienta aplikacji, nie połączy się on jednak z serwerami. Jedyne sposób, by obejść ograniczenie to skorzystanie z usługi VPN, która teoretycznie też jest w Chinach nielegalna. To nie pierwszy raz, gdy Signal zostaje odłączony w Chinach. Do tej pory aplikacja jednak wracała do łask.

Z początkiem roku Signal zyskał bardzo dużą popularność w wyniku zmian regulaminu dotyczących polityki prywatności WhatsAppa. Możliwe więc, że rząd w Pekinie uznał iż stała się już zbyt dużym zagrożeniem. W ostatnim czasie został w Chinach pobrany ponad 500 tysięcy razy na samym iOS-ie.

fot. Signal


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto