A A A

Koniec Google Play Music

6 sierpnia 2020, 16:30
Google zapowiedziało, że aplikacja zostanie zastąpiona YouTube Music.
Koniec Google Play Music

Wyłączenie usługi

Doniesienia o zaniechaniu rozwijania usługi Google Play Music oraz całkowitym jej wyłączeniu pojawiały się na zmianę od kilku miesięcy. Google w końcu podał oficjalny komunikat odnośnie rezygnacji z tej aplikacji. Wygaszanie usługi nastąpi we wrześniu tego roku. Zamiast Google Play Music użytkownicy będą mogli korzystać z tak samo preinstalowanego YouTube Music.

 

Świadomość klientów

Zgodnie z badaniami opinii Google stwierdził przede wszystkim, że program Google Play Music nie jest zbyt znany wśród użytkowników urządzeń posiadających tę aplikację. Większość osób korzystała z ofert Spotify czy Tidal. Google pozwalając partnerom na publikowanie w sklepie Play własnych aplikacji muzycznych doprowadził tym samym do zepchnięcia Google Play Music na dalszy plan.

Co ciekawe, wiele albumów w tej aplikacji miało niższe ceny w przypadku chęci ich kupna niż oferowała konkurencja. Liczba subskrybentów była jednak w rozumieniu Google nikła, stąd decyzja o wycofaniu aplikacji.

 

Godne zastępstwo

Specjaliści z Google'a prawidłowo odnotowali, że możliwości, jakie daje internautom korzystanie z serwisu YouTube są większe i bardziej elastyczne niż w przypadku apki Google Play Music. Z tego powodu to YouTube Music będzie stanowiło zastępstwo dla wycofywanego programu.

Działające prężnie YouTube Premium również zdobyło więcej klientów niż Google Play Music. Mimo wszystko apka ma wiele niedociągnięć i Google ogłosiło dalsze prace nad udoskonaleniem usługi tak, aby osoby korzystające dotychczas z Google Play Music, które będą pozbawione teraz tej możliwości, odnalazły w zastępstwie ulubione funkcje. Treści z Google Play Music będzie można przenieść do YouTube Music.

Gdzie działa Google Play Music

 

Rychły koniec

Lepiej zawczasu wziąć się za przenoszenie muzyki posiadanej w Google Play Music do innych aplikacji, gdyż nie ma oficjalnego komunikatu co do tego, czy w dzień wyłączenia usługi użytkownicy zostaną poinformowani o konieczności zrobienia backupu, by nie stracić swoich danych.

Jeszcze w sierpniu część funkcji w Google Play Music zostanie powoli wyłączana, m.in. dodawanie muzyki za pomocą menadżera oraz zakupy w aplikacji. Pierwszymi krajami, które stracą we wrześniu pełen dostęp do Google Play Music, będą mieszkańcy Afryki Południowej oraz Nowej Zelandii. Następnie aplikacja ma być wygaszona we wszystkich pozostałych krajach i w grudniu tego roku oficjalnie przestać istnieć.

fot. Wikimedia


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościDebiutuje Spotify Car Thing
15 kwietnia 2021
Wybrani użytkownicy platformy streamingowej otrzymają urządzenie do odsłuchiwania muzyki w samochodzie.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto