A A A

Koniec Painta wraz z Windows 10 Autumn Creators Update?

24 lipca 2017, 14:00
Nadchodzący Windows 10 Autumn Creators Update sprawi, że kultowy Paint trafi na listę programów, które już nie są wspierane. Oznacza to, że z czasem może zostać na stałe usunięty z Windowsa.
Koniec Painta wraz z Windows 10 Autumn Creators Update?

Wraz z Windows 10 Creators Update, zadebiutował Paint 3D - zapewne ma on w pełni zastąpić poczciwego Painta. Dzięki nowej wersji popularnego programu można w prosty sposób tworzyć od podstaw trójwymiarowe obiekty, zmieniać ich kolory, nanosić faktury lub przekształcić obraz dwuwymiarowy w prawdziwe dzieło 3D. Remix3D.com oferuje gotowe obiekty graficzne 3D do wykorzystania, pochodzące z rozrastającej się biblioteki online. Pozwala też udostępniać własne prace w ramach społeczności twórców tej aplikacji.

Pierwsza wersja Painta zadebiutowała wraz z Windows 1 w 1985 roku.

AKTUALIZACJA: Paint co prawda z czasem zniknie z Windowsa, ale będzie go można nadal pobrać za darmo.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
2 sierpnia 2017, 07:20
Witam! A jednak chodzą plotki, że klasyczny "Paint" zostanie w "Windows 10". Zostanie jednak przeniesiony do systemowego "Sklepu". Przyznam szczerze, że ucieszyłem się, że "Paint" zostaje :oczy: .
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto