A A A

Koniec Windows 10 Mobile

10 grudnia 2019, 10:30
Dziś Microsoft kończy wsparcie dla systemu Windows 10 Mobile. Dotyczy to i klientów indywidualnych, i przedsiębiorstw.
Koniec Windows 10 Mobile

Po 10 grudnia br. Microsoft nie będzie już dostarczał aktualizacji zabezpieczeń, zawartości technicznej ani też innych poprawek czy bezpłatnych opcji asystowanej pomocy technicznej online dla Windows 10 Mobile.

Jak podaje producent, tworzenie automatycznych lub ręcznych nowych kopii zapasowych ustawień i wybranych aplikacji będzie możliwe do 10 maja 2020 r. Niektóre usługi, w tym przekazywania zdjęć i przywracanie z kopii zapasowej urządzeń, mogą działać jeszcze przez maksymalnie 12 miesięcy od zakończenia wsparcia.

Microsoft nie produkuje już zatem ani nie sprzedaje urządzeń z systemem Windows 10 Mobile, a swoim klientom zaleca przejście na system Android lub iOS – aplikacje mobilne firmy są już bowiem obsługiwane także na takich platformach. Urządzenia z Windowsem 10 Mobile będą nadal działać po 10 grudnia 2019 r., ale nie będą dostarczane żadne aktualizacje.

Wszystkim, którzy chcą nadal korzystać z urządzeń z tym systemem, firma zaleca ręczne utworzenie jeszcze dziś (10 grudnia) kopii zapasowej: Ustawienia -> Aktualizacje i zabezpieczenia -> Kopia zapasowa -> Więcej opcji. Tu należy wybrać polecenie Wykonaj kopię zapasową teraz.

fot. geralt – Pixabay


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto