A A A

Koniec aplikacji w Chrome Web Store

20 stycznia 2020, 07:30
Od marca bieżącego roku na platformę Chrome Web Store nie będą już przyjmowane nowe aplikacje.
Koniec aplikacji w Chrome Web Store

Koncern Google planuje pozbyć się aplikacji internetowych z platformy Chrome Web Store. Już obecnie w sklepie nie da się zobaczyć sekcji z aplikacjami, łącząc się z nim za pomocą urządzeń innych niż te działające pod kontrolą systemu Chrome OS.

W marcu do sklepu przestaną być przyjmowane nowe aplikacje (udostępniane będą natomiast poprawki do oprogramowania, które pojawiło się tam wcześniej). Od czerwca aplikacje Chrome'a nie będą już obsługiwane w systemach Windows, MacOS i Linux (dla użytkowników, którzy korzystają z licencji Chrome Enterprise bądź Chrome Education, termin ten zostanie przesunięty do grudnia). Koniec wsparcia dla aplikacji Chrome'a (także w Chrome OS) zapowiedziany jest na czerwiec 2022 roku.

Nic nie zmieni się natomiast, jeśli chodzi o rozszerzenia i motywy do przeglądarki Chrome – nadal będzie je można pobierać z serwisu Web Store.

Programiści Google'a wyjaśniają, że od momentu uruchomienia Chrome Web Store (w 2013 roku) internet zmienił się diametralnie. Już w połowie 2018 roku większą część ruchu w sieci zaczęły generować urządzenia przenośne, takie jak smartfony i tablety, a dzięki powstaniu standardu PWA (Progressive Web Apps) osobne aplikacje przestały być potrzebne – obecnie ich funkcje jest w stanie przejąć sama przeglądarka WWW, która potrafi obsłużyć webową wersję takiego narzędzia jak na przykład Google Earth.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto