A A A

Koniec darmowych treści w internecie?

7 sierpnia 2009, 14:42
Światowy gigant medialny - firma News Corp - szykuje się do wprowadzenia opłat, i to od razu we wszystkich swoich serwisach internetowych. Takie rewelacje ogłosił BBC News. Czy to początek końca darmowych treści w internecie?
Koniec darmowych treści w internecie?

Pobieranie opłat ma być receptą na załatanie dziury w budżecie korporacji. Do końca czerwca br. News Corp odnotowało gigantyczną stratę w wysokości aż 3,4 miliarda dolarów. Zdaniem szefa spółki, medialnego magnata Ruperta Murdocha, jest to jeden z najtrudniejszych momentów w historii firmy. Murdoch dodał też, że firma będzie mogła wyrobić "znaczące zyski ze sprzedaży treści z gazet w formie elektronicznej".

Szef News Corp argumentował, że choć rewolucja cyfrowa otworzyła wiele niedrogich sposobów dystrybucji, to nie są to treści za darmo, dlatego też News Corp zamierza wprowadzić opłaty za wszystkie informacyjne strony internetowe tworzone siłami korporacji. Murdoch dodał, że wierzy, iż osiągnięcie sukcesu w tej dziedzinie spowoduje, że inne media pójdą drogą News Corp, co de facto oznaczałoby koniec darmowych treści informacyjnych w internecie.

News Corp jest właścicielem między innymi takich gazet, jak "Times" czy "Sun" w Wielkiej Brytanii i "New York Post" i "Wall Street Journal" w USA.

Źródło: BBC News


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto