A A A

Koniec jednorazowych licencji Office 2019 do użytku domowego

12 sierpnia 2019, 16:20
Microsoft zmierza w kierunku subskrypcji. Pierwszy krok to zmiany w udostępnianiu Home Use Program.
Koniec jednorazowych licencji Office 2019 do użytku domowego

Pieniądze z subskrypcji to dla firm technologicznych pewny i stały przypływ gotówki. Microsoft zdecydował, że nie będzie już sprzedawał jednorazowych licencji na pakiet Office 2019 w ramach Home Use Program (HUP), ale zamieni je na roczne subskrypcje.

Program HUP pozwala pracownikom zarejestrowanej w nim firmy kupować ze zniżką te same produkty, których używają w pracy, w celu zainstalowania i wykorzystywania na komputerze osobistym. Dotychczas oferta na wszystkie produkty obowiązywała w ramach licencji wieczystej, czyli jako usługa bezterminowa, bez konieczności odnawiania.

Teraz jednak sytuacja się zmieni. Pakiet Office 2019 w ramach HUP będzie podlegał 30-procentowej zniżce jako roczna subskrypcja, a nie licencja bezterminowa. Licencja wieczysta zakupiona wcześniej za pośrednictwem programu nadal będzie aktywna.

fot. 123RF


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


YouTube walczy z mową nienawiści
13 grudnia 2019
Serwis zaostrza zasady dotyczące publikacji treści i zapowiada usuwanie filmów obrażających lub poniżających innych z powodu ich rasy,...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto