A A A

Koniec nielimitowanego miejsca w Zdjęciach Google'a

12 listopada 2020, 07:10
Koncern z Mountain View zmienia zasady przechowywania cyfrowych fotografii.
Koniec nielimitowanego miejsca w Zdjęciach Google'a

Za darmo do 15 GB

Firma Google poinformowała, że od 1 czerwca 2021 roku zmienią się zasady udostępniania przestrzeni w usłudze Zdjęcia. Nieodpłatnie będzie można wykorzystać 15 GB miejsca na kopie zdjęć wysokiej jakości (jest ono współdzielone przez Zdjęcia, Gmaila i Dysk).

 

Uprzywilejowane Pixele

Koncern tłumaczy, że uruchomiona przed pięciu laty platforma przechowuje obecnie 4 biliony zdjęć, a co tydzień przybywa na niej 28 miliardów nwych materiałów. Pomimo wprowadzenia limitu firma utrzymuje, że zmiany ne będą miały wpływu na ponad 80% użytkowników.

Poza tym naliczanie wykorzystanej przestrzeni rozpocznie się dopiero od 1 czerwca przyszłego roku. Zdjęcia umieszczone na platformie wcześniej nie będą uwzględniane. W uprzywilejowanej sytuacji znajdą się ponadto osoby mające aparaty z serii Pixel – ich limity przestrzeni nie będą dotyczyć w ogóle.

 

Ile dopłacić?

Po przekroczeniu limitu trzeba będzie albo wykupić subskrypcję usługi Google One (jej ceny zaczynają się od 8,99 zł za 100 GB przestrzeni dyskowej miesięcznie), albo pozbyć się części zdjęć w celu zrobienia miejsca na nowe. Ma w tym pomóc specjalne narzędzie do zarządzania fotografiami, które pojawi się w czerwcu przyszłego roku na platformie Zdjęcia.

Google podtrzymuje przy tym zobowiązanie, że nie będzie wykorzystywać przesłanych fotografii w celach reklamowych.

fot. Gerd Altmann – Pixabay


Adam Wiśniewski
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto