A A A

Koniec okularów Focals

30 lipca 2020, 10:55
Koncern North, który pracował nad inteligentnymi okularami, wycofuje się z pomysłu. Wyłącza też funkcje sprzedanych urządzeń.
Koniec okularów Focals

Google nie będzie  rozwijał produktu Focals.

W zeszłym miesiącu firma technologiczna North, która opracowała kontrowersyjne inteligentne okulary, została przejęta przez Google'a. 30 czerwca firma ogłosiła zakończenie produkcji swoich okularów Focals. Ostatnio podano informację o całkowitym wycofaniu linii Focals 1.0 i rezygnacji z produkcji szkieł Focals 2.0, które miały być rozszerzone o nowe funkcje. Firma wyłączy też działanie dotychczas sprzedanych okularów.

 

Tylko do końca lipca

W swoim komunikacie firma podała, że inteligentne okulary Focals i ich usługi są wycofywane i nie będą dostępne po 31 lipca br. Nie będzie można podłączyć okularów za pośrednictwem aplikacji i korzystać z ich funkcji.

Od soboty 1 sierpnia użytkownicy nie będą już mogli logować się do aplikacji Focals, a wsparcie dla niej zostanie wycofane. Po jej wyłączeniu użytkownikom wyświetlać się będzie komunikat o błędzie: „Wygląda na to, że jesteś offline". Aplikacja zniknie z Google Play i Apple App Store.

North zaleca użytkownikom usunięcie aplikacji ze swoich urządzeń mobilnych.

 

Co ze zwrotami i reklamacjami?

Firma poinformowała, że ​​wszystkie opłaty za zamówione okulary zostaną zwrócone w pełnej wysokości. Pieniądze powinny trafić na konta klientów w ciągu kilku dni po przetworzeniu zwrotów.

Osoby, które chcą usunąć swoje dane osobowe z bazy Focals, mogą przed piątkiem (31 lipca) zrobić reset do ustawień fabrycznych za pomocą aplikacji Focals. Mogą też skontaktować się bezpośrednio z firmą North, aby usunąć dane swojego konta.

fot. North


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto