A A A

Koniec smartfonów Lumia?

13 września 2016, 10:00
Czy Microsoft zrezygnuje z marki Lumia? Według nieoficjalnych informacji firma z Redmond powoli wygasza przejętą po Nokii serię.
Koniec smartfonów Lumia?

W ciągu ostatnich miesięcy Microsoft zupełnie zaniedbał swoje smartfony. W portfolio producenta znajdują się aktualnie tylko cztery modele, z czego najświeższy został zaprezentowany na początku tego roku. Ze względu na słabą sprzedaż, zdecydowano się na masowe zwolnienia i cięcie kosztów gdzie tylko się da. Co więcej, z różnych stron świata przychodzą informacje o zamykaniu kont marki Lumia na portalach społecznościowych.

Potwierdzeniem tej tezy są także doniesienia anonimowego informatora, opublikowane przez portal WinBeta. Według nich, wstrzymanie globalnej sprzedaży jest zaplanowane już na grudzień tego roku.

Czy to oznacza jednak całkowite zniknięcie Microsoftu z rynku smartfonów? Wiele mówi się o Surface Phone, który miałby zadebiutować w przyszłym roku. Są to jednak informacje niepotwierdzone i coraz mniej prawdopodobne - patrząc na kroki podejmowane przez firmę.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto