A A A

Koniec tabletów Google

21 czerwca 2019, 12:00
Google rezygnuje z dalszej produkcji tabletów – tak wynika z wypowiedzi Ricka Osterloha.
Koniec tabletów Google

Rodzina tabletów Pixel Slate była ostatnią generacją tabletów produkcji Google. Slate miał być alternatywą dla droższych wersji iPadów, urządzeniem korzystającym ze specjalnej wersji systemu ChromeOS, stworzonego z myślą tabletach nowej generacji.

Google kilkanaście tygodni temu przeniosło zespół odpowiedzialny za Pixel Slate'a do innych zadań, ale dopiero po artykule w Computerworld traktującym o końcu linii Slate, firma oficjalnie potwierdziła - poprzez Ricka Osterloha - że nie pracuje nad kolejnymi modelami.

Wycofanie się Google'a z tabletów można uznać za jasny sygnał dla producentów, że tablety z Androidem przegrały z iPadami, szczególnie na płaszczyźnie bardziej profesjonalnych sposobów wykorzystania. Google jednak zapewnia, że zespół odpowiedzialny za Slate'a będzie współpracował nad kolejnymi modelami tabletów z Androidem od innych producentów. Prawda jest jednak następująca: oprócz Samsunga i Huaweia nikt nie produkuje już tabletów z Androidem z segmentu premium.

Google Pixel Slate miał ekran LCD o przekątnej 12,3-cala - działa on w rozdzielczości 3000 na 2000 pikseli. W środku znaleźliśmy układ Intel Core i7 8 gen. Tablet miał między 4 do nawet 16 GB pamięci operacyjnej RAM oraz od 32 do 256 GB miejsca na dane. Podstawowa wersja kosztowała 599 dolarów.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto