A A A

Koniec telewizorów plazmowych od Samsunga

5 lipca 2014, 14:00
Jak możemy wyczytać w depeszy Agencji Reuters – Samsung planuje zakończyć produkcję telewizorów plazmowych do końca listopada tego roku.
Koniec telewizorów plazmowych od Samsunga

Według oficjalnego oświadczenia Samsunga, "popyt na tego typu telewizory był zbyt niski". Dywizja odpowiedzialna za produkujące odbiorników PDP skupi się na innych przedsięwzięciach.

W październiku zeszłego roku Panasonic zaprzestał produkcji telewizorów plazmowych. Japońska firma była liderem (sprzedażowym) w tym segmencie. Jednym z niewielu gigantów elektroniki, który jeszcze produkuje telewizory plazmowe jest LG. Eksperci twierdzą, że także ta koreańska firma pójdzie w ślady Panasonic oraz Samsunga.

Przez lata wielu zwolenników plazmy uważało, że jest to technologia znacznie lepsza niż LCD. Co o tym sądzicie? Które telewizory są i były lepsze? Macie telewizor plazmowy?


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
HDD40
5 lipca 2014, 14:32
Od roku cieszę swoje oczy plazmą Panasonica 65VT60 i jak widzę te LED-y to od razu tracę apetyt na oglądanie TV ,żadne 4K nie wiele pomaga obrazowi.Niestety 90 % telemaniaków nie ma zielonego pojęcia jak powinien wyglądać prawidłowy obraz na ekranie tv i dlatego takie dziadostwo jak technologia LCD przejęła rynek telewizorów.Oby OLED zaczął iść w siłę , bo nie kupie za parę lat telewizora, jak moja plazma padnie !!!!
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto