A A A

Koniec z podglądaniem ekranu?

21 lipca 2020, 08:15
Apple skutecznie zasłoni ekran iPhone'a przed niepożądanym wzrokiem.
Koniec z podglądaniem ekranu?

Okulary rzeczywistości rozszerzonej

Apple rozwija okulary rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality, AR), które będą chronić prywatność użytkowników. Gdy teraz korzystamy z telefonu, każdy patrzący bezpośrednio na ekran może zobaczyć, co robimy. Istnieje już kilka sposobów zasłonięcia ekranu przed spojrzeniami z boku (np. folie prywatyzujące), ale Apple pracuje nad innowacyjnym pomysłem.

 

Podglądacze się zawiodą

Kiedy założymy okulary AR, informacje z iPhone'a lub iPada będą przesyłane bezpośrednio na to urządzenie, a osoby siedzące obok zobaczą „wyłączony" ekran. Jedynie użytkownik okularów będzie więc śledził to, co dzieje się na wyświetlaczu.

Nad soczewkami w okularach firma Apple pracowała kilka lat. Prawdopodobnie przeszły już etap prototypu i okulary weszły w fazę produkcji próbnej. Nie oznacza to jednak, że szybko wejdą na rynek, ale koncern jest coraz bliżej doprowadzenia pomysłu do końca.

fot. Jeshoots-com – Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto