A A A

Koniec z trollami w Australii?

28 listopada 2021, 09:50
Serwisy społecznościowe będą pociągane do odpowiedzialności za publikowane w nich szkodliwe komentarze.
Koniec z trollami w Australii?

Premier: social media to nie Dziki Zachód

Australia wprowadzi nowe przepisy, dzięki którym giganci mediów społecznościowych będą zobligowani do przekazywania szczegółowych informacji o użytkownikach, którzy zamieszczają zniesławiające komentarze. Mowa tu o takich danych jak m.in. adres e-mailowy czy numer telefonu komórkowego.

Ustawodawstwo zdefiniuje serwisy społecznościowe jako wydawców komentarzy, co sprawi, że platformy te staną się adresatem pozwów o zniesławienie. O zmianach poinformował premier Scott Morrison podczas telewizyjnej konferencji prasowej. – Świat online nie powinien być Dzikim Zachodem, w którym boty, bigoci czy trolle krążą anonimowo i mogą krzywdzić ludzi – powiedział Morrison. – Takie rzeczy nie zdarzają się w prawdziwym świecie i nie ma powodu, aby mogły mieć miejsce w świecie cyfrowym – dodał.

Informacja o legislacyjnych planach spowodowała, że niektóre serwisy informacyjne, takie jak np. CNN, odmówiły Australijczykom dostępu do ich profili na Facebooku.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto