A A A

Koniec ze stalkowaniem znajomych na Instagramie

10 października 2019, 10:25
Z platformy społecznościowej usunięto możliwość śledzenia poczynań obserwowanych przez nas osób.
Koniec ze stalkowaniem znajomych na Instagramie

Instagram od jakiegoś czasu testuje wiele nowych funkcji, między innymi ukrycie całkowitej liczby polubień pod publikowanymi postami oraz edytowanie ustawień prywatności wszystkich treści wrzucanych do sekcji Relacje. Opcje te dostępne są dla niewielkiej grupy osób, a twórcy aplikacji badają zasadność wprowadzenia takich zmian w apce. Użytkowników zaskoczyła świeżo wprowadzona aktualizacja – z Instagramu zniknęła zakładka umożliwiająca sprawdzanie, kogo obserwują, komentują i lajkują osoby, które obserwujemy.

Pierwotnie funkcję tę wprowadzono w 2011 roku. Miała ona na celu umożliwienie instagramowiczom poznawanie nowych treści poprzez dostęp do aktualności  obserwowanych użytkowników. Z czasem zakładka ta przestała pełnić tę rolę i przerodziła się w narzędzie do stalkingu. Przyczyniła się do wielu nerwowych sytuacji, w których na przykład podgląd tego, co na Instagramie lajkuje partner wzbudzał zazdrość drugiej połówki. Wobec wielu negatywnych wydarzeń związanych z uzależnieniem od mediów społecznościowych oraz badań dotyczących ich negatywnego wpływu na samopoczucie internautów, usunięcie kolejnej "kości niezgody" w postaci zakładki do stalkingu wydaje się posunięciem sensowym.

Przedstawiciel Instagrama w rozmowie z serwisem BuzzFeed jako główny powód rezygnacji z zakładki, dzięki której mogliśmy podglądać lajki znajomych, podaje jednak coś innego. Podobno opcja ta była rzadko używana, a część użytkowników w ogóle z niej nie korzystała. Tak czy owak, zakładki już nie ma, a użytkownicy Instagrama muszą powrócić do ręcznego wyszukiwania interesujących treści – po hashtagach i postach proponowanych na bazie naszych dotychczasowych polubień.

fot. Gerd Altmann/Pixabay


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
dawidsab
dawidsab
14 października 2019, 13:14
Farycja: Masz całkowitą rację.  Mało na świecie jest takich, co z powodu jakichś głupich tekstów w necie popełnili samobójstwo? :oczy: Trzeba więc wprowadzić w serwisach społecznościowych taki regulamin, co by zakazywał innym hejtu i stalkingu. Dzięki temu będzie mniej tragedii na świecie. Ale na tym forum to jest niestety norma. Wpierw stalkują, hejtują, a później wmawiają schizofrenię albo jaką inną chorobę psychiczną i pytają, "czy byłeś u psychologa?" :chytry: .
Farycja
Farycja
12 października 2019, 20:47
Już dawno powinni to wprowadzić. Zdrowie psychiczne mniej by cierpiało w przypadku niektórych.
grzegor9
grzegor9
12 października 2019, 11:41
Ty doatalews i nadal jesteś. Nie działa.
dawidsab
dawidsab
12 października 2019, 09:51
Witam! 1. Co ma śledzenie do stalkowania? :zdziwko:  Przecież stalkowanie, to inaczej uporczywe nękanie drugiej osoby, a śledzenie, to inaczej inwigilacja. 2. Powinni już dawno wprowadzić zakaz stalkingu i hejtu na wszystkich portalach społecznościowych i forach dyskusyjnych. Ktoś kogoś stalkuje (nęka) lub hejtuje (zaczepia, oczernia), wlepić takiemu perm-bana i... Cześć!
Najnowsze aktualności


Japończycy planują Społeczeństwo 5.0
15 października 2019
Od 4 lat Japończycy pracują nad tym, by znacząco usprawnić funkcjonowanie społeczeństwa za pomocą technologii. Jutro w Tokio rozpoczyna...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto