A A A

Koniec ze stalkowaniem znajomych na Instagramie

10 października 2019, 10:25
Z platformy społecznościowej usunięto możliwość śledzenia poczynań obserwowanych przez nas osób.
Koniec ze stalkowaniem znajomych na Instagramie

Instagram od jakiegoś czasu testuje wiele nowych funkcji, między innymi ukrycie całkowitej liczby polubień pod publikowanymi postami oraz edytowanie ustawień prywatności wszystkich treści wrzucanych do sekcji Relacje. Opcje te dostępne są dla niewielkiej grupy osób, a twórcy aplikacji badają zasadność wprowadzenia takich zmian w apce. Użytkowników zaskoczyła świeżo wprowadzona aktualizacja – z Instagramu zniknęła zakładka umożliwiająca sprawdzanie, kogo obserwują, komentują i lajkują osoby, które obserwujemy.

Pierwotnie funkcję tę wprowadzono w 2011 roku. Miała ona na celu umożliwienie instagramowiczom poznawanie nowych treści poprzez dostęp do aktualności  obserwowanych użytkowników. Z czasem zakładka ta przestała pełnić tę rolę i przerodziła się w narzędzie do stalkingu. Przyczyniła się do wielu nerwowych sytuacji, w których na przykład podgląd tego, co na Instagramie lajkuje partner wzbudzał zazdrość drugiej połówki. Wobec wielu negatywnych wydarzeń związanych z uzależnieniem od mediów społecznościowych oraz badań dotyczących ich negatywnego wpływu na samopoczucie internautów, usunięcie kolejnej "kości niezgody" w postaci zakładki do stalkingu wydaje się posunięciem sensowym.

Przedstawiciel Instagrama w rozmowie z serwisem BuzzFeed jako główny powód rezygnacji z zakładki, dzięki której mogliśmy podglądać lajki znajomych, podaje jednak coś innego. Podobno opcja ta była rzadko używana, a część użytkowników w ogóle z niej nie korzystała. Tak czy owak, zakładki już nie ma, a użytkownicy Instagrama muszą powrócić do ręcznego wyszukiwania interesujących treści – po hashtagach i postach proponowanych na bazie naszych dotychczasowych polubień.

fot. Gerd Altmann/Pixabay


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
27 października 2019, 17:19
Krytyki nie ma w definicji słownika, a uważasz ją za hejt. Zresztą jeśli jakiekolwiek regulacje w tym temacie miałyby być, to na 100% nie byłyby zależne od definicji w słowniku, tylko powstałaby definicja prawna, której nawet być nie zrozumiał.
avatar
~Anonim
27 października 2019, 17:03
ptrick: Nie! To nie tak. Po prostu, dla mnie istnieje i obowiązuje tylko to (definicje, regulaminy, itp.) co jest opisane w słownikach, encyklopediach, itp. Jeśli coś nie jest nigdzie i przez nikogo opisane, to nie ma prawa bytu. A w "Słowniku języka polskiego" jest dokładnie taka definicja hejtu, jaką przytoczyłem. Jeśli rzeczywiście istnieje jeszcze jakaś inna definicja hejtu, to pokaż mi ją, w jakim to niby słowniku jest (daj linka, screen, itp.) :zdziwko: .
ptrick
ptrick
27 października 2019, 14:47
A Ty swoje. Definicja jest jedna, ale tylko ta którą Ty uważasz za słuszną...
avatar
~Anonim
27 października 2019, 14:10
ptrick: Nie zmienia to jednak faktu, że [url=https://sjp.pl/hejt]definicja hejtu[/url] jest praktycznie jedna. Oznacza "obraźliwy i zwykle agresywny komentarz internetowy" lub "mówienie w sposób wrogi i agresywny na jakiś temat lub o jakiejś osobie", a to, że jak dla mnie hejtem jest krytyka, a dla innych być nie musi, to uważam, że są to zwykłe... Wymówki. Definicja hejtu jest praktycznie jedna, niezależnie co myślą i jak to rozumieją inni :oczy: .
ptrick
ptrick
27 października 2019, 14:03
Hejt dla każdego jest czymś innym Dawidzie, o to chodziło Farycji. Więc nie możesz pozbyć się czegoś, co każdy interpretuje inaczej. Dla Ciebie hejtem jest krytyka, która nie jest hejtem dla innych.
avatar
~Anonim
27 października 2019, 13:42
Właśnie o to chodzi, żeby pozbyć się hejtu po to, by w mediach społecznościowych zapanowała większa kultura. Tzn., albo kogoś lubisz i z nim gadasz, albo nie lubisz i nie gadasz, a nie - zaczepiasz, obrażasz, itd., bo Ci się ten ktoś nie podoba, bo jest innej rasy, innego wyznania, czy ma braki w wykształceniu :oczy: .
Farycja
Farycja
26 października 2019, 13:01
To prawda, ale z zakaz hejtu może okazać się problematyczny, bo różne osoby mogą interpretować go na różny sposób. W końcu już teraz mamy mnóstwo przypadków, że gdy ktoś się komuś nie podoba w mediach społecznościowych, podciągnie się cokolwiek pod zniewagę lub hejt, by spróbować się pozbyć danej jednostki.
avatar
~Anonim
14 października 2019, 13:14
Farycja: Masz całkowitą rację.  Mało na świecie jest takich, co z powodu jakichś głupich tekstów w necie popełnili samobójstwo? :oczy: Trzeba więc wprowadzić w serwisach społecznościowych taki regulamin, co by zakazywał innym hejtu i stalkingu. Dzięki temu będzie mniej tragedii na świecie. Ale na tym forum to jest niestety norma. Wpierw stalkują, hejtują, a później wmawiają schizofrenię albo jaką inną chorobę psychiczną i pytają, "czy byłeś u psychologa?" :chytry: .
Farycja
Farycja
12 października 2019, 20:47
Już dawno powinni to wprowadzić. Zdrowie psychiczne mniej by cierpiało w przypadku niektórych.
grzegor9
grzegor9
12 października 2019, 11:41
Ty doatalews i nadal jesteś. Nie działa.
avatar
~Anonim
12 października 2019, 09:51
Witam! 1. Co ma śledzenie do stalkowania? :zdziwko:  Przecież stalkowanie, to inaczej uporczywe nękanie drugiej osoby, a śledzenie, to inaczej inwigilacja. 2. Powinni już dawno wprowadzić zakaz stalkingu i hejtu na wszystkich portalach społecznościowych i forach dyskusyjnych. Ktoś kogoś stalkuje (nęka) lub hejtuje (zaczepia, oczernia), wlepić takiemu perm-bana i... Cześć!
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto