A A A

Konkurencja dla Wikipedii?

17 grudnia 2007, 14:08
Konkurencja dla Wikipedii?

Google rozpoczął testowanie nowej usługi – internetowej encyklopedii Google Knol (od knowledge – z ang. wiedza), która ma być bezpośrednią konkurencją dla Wikipedii.
Na razie do współpracy zaproszono specjalistów reprezentujących różne dziedziny nauki. Docelowo Knol ma być tworzony przez samych internautów (tak jak Wikipedia), którzy będą mogli opracowywać poszczególne hasła encyklopedii. To co odróżnia Knol od Wikipedii, to brak możliwości edytowania wpisów opracowanych przez innych internautów. Zamiast tego Google stawia na różnorodność – poszczególne hasła mogą mieć po kilka opisów, które będą rywalizować o poczytność i uznanie użytkowników (prawdopodobnie za pomocą systemu ocen).
Dodatkowo Google zamierza nagradzać osoby tworzące encyklopedie, gdyż w przeciwieństwie do Wikipedii nie będą one anonimowe. W nagrodę będą mogły zamieszczać reklamy obok swoich wpisów.

Źródło: Times Online


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto