A A A

Konkurs Imagine Cup 2014 - rusza rejestracja

20 września 2013, 09:43
Konkurs Imagine Cup 2014 - rusza rejestracja

Właśnie ruszyła rejestracja do Imagine Cup 2014. Będzie to już 12. edycja tego największego na świecie konkursu technologicznego, skierowanego do studentów powyżej 16. roku życia. Tym razem Microsoft zaprasza studentów z całego świata do swojego rodzinnego miasta – Seattle.

Konkurs tradycyjnie cieszy się dużą popularnością w Polsce, a studenci z naszego kraju, którzy uczestniczą w nim nieprzerwanie od 2005 roku, mogą pochwalić się wspaniałymi sukcesami – tylko w tegorocznej edycji aż dwie drużyny z naszego kraju znalazły się na podium! -- „Udział w konkursie Imagine Cup otwiera wiele możliwości naukowych i zawodowych przed wszystkimi uczestnikami. Jest to doskonała okazja do zdobycia cennego doświadczenia, dodatkowych kompetencji takich chociażby jak rozwinięcie swojej wiedzy informatycznej, zarządzanie projektem, tworzenie planów biznesowych, praca zespołowa czy umiejętność prezentacji, które stanowią ogromną wartość na rynku pracy. Wielu dotychczasowych laureatów otworzyło swoje firmy i realizuje się zawodowo. Doskonałym przykładem jest sponsor zeszłorocznych finałów krajowych Imagine Cup 2013 – firma DevCore, której założyciele kilka lat temu wzięli udział w konkursie, a obecnie z sukcesem prowadza firmę informatyczną. Zachęcam gorąco do rejestracji w tegorocznej edycji konkursu!” – mówi Agata Dudar, Academic Program Manager w polskim oddziale Microsoft.

W Imagine Cup 2014 znalazły się trzy główne kategorie konkursowe, które pojawiły się po raz pierwszy w zeszłorocznej edycji: Projekty Społeczne (World Citizenship), Gry oraz Innowacje. Zwycięska drużyna w każdej z kategorii otrzyma po 50 000 dolarów.

W tym roku pojawi się jedna istotna zmiana – w trakcie Finałów Krajowych przeprowadzanych w kilkudziesięciu krajach na całym świecie już na początku 2014 roku, wybrani zostaną zwycięzcy w każdej z trzech kategorii, którzy tym samym zostaną zakwalifikowani do półfinałów światowych. Każda ze zwycięskich drużyn zostanie zaprezentowana na stronie internetowej www.imaginecup.com od razu po zakończeniu Finałów Krajowych. Ponad 200 zespołów będzie konkurować w rozgrywkach online o udział w Światowych Finałach w Seatle, które odbędą się tradycyjnie w lipcu 2014.

Dla państw, które nie przeprowadzają Finałów Krajowych, zostaną przeprowadzone specjalne Finały Online na stronie Imagine Cup 2014.

Tak, jak co roku, także i w tej edycji Imagine Cup studenci będą mogli wziąć udział w rozgrywkach online, tzw. „Challenges”. Skupią się one na standardowych kategoriach konkursowych: Projekty Społeczne, Gry, Innowacje. Żadne z nich nie wymagają umiejętności programowania, za to będą pierwszym krokiem w nauce zarządzania cyklem życia systemu informatycznego (SDLC). Pierwsza konkurencja właśnie wystartowała.

Wśród rozgrywek online znajdują się:

• Pitch Video Challenge (czas trwania: wrzesień – październik 2013): Zadanie – Nagraj 3-5 minutowy film prezentujący projekt Waszej drużyny

• Project Blueprint Challenge (czas trwania: listopad – grudzień 2013): Zadanie – Zbierzcie myśli i prześlijcie nam pisemną propozycję projektu, która uwzględnia profile waszych użytkowników, wymagania, scenariusze oraz model biznesowy.

• User Experience Challenge (czas trwania: styczeń – luty 2014): Zadanie – Jak ludzie będę właściwie korzystać z Waszego oprogramowania? Pokażcie jakie będą doświadczenia użytkowników, jak Wasze oprogramowanie będzie wyglądać i działać na ekranie.

W rozgrywkach online mogą wziąć udział zarówno drużyny, które konkurują w głównych kategoriach konkursowych, jak również te, które chcą zaprezentować się jedynie w „Challenges”. Zespoły mogą zgłaszać swoje projekty nawet do wszystkich trzech rozgrywek i w każdej z nich zaprezentować się w odrębnej kategorii – Projekty Społeczne, Gry lub Innowacje. Udział w tych rozgrywkach to z pewnością zdobycie dodatkowego doświadczenia i szansa na dodatkowe nagrody. --- W każdej rozgrywce, zwycięska drużyna w danej kategorii może wygrać 3000 dolarów. Dodatkowo najlepszym drużynom w każdej kategorii przyznany będzie tytuł „Challenge All-Stars”. Wszyscy zwycięzcy otrzymają specjalne piny Imagine Cup, jak również certyfikaty zwycięstwa.

Ponadto informacje o nich będą opublikowane na oficjalnej stronie Imagine Cup 2014, gdzie cała społeczność będzie mogła przesyłać gratulacje i komentarze. Po więcej informacji o Imagine Cup 2014 warto na bieżąco odwiedzać oficjalny profil na portalu Facebook lub stronę internetową.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto