A A A

Konkurs fotografii modyfikowanej cyfrowo

13 stycznia 2009, 11:20
Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza zaprasza do udziału w konkursie fotografii modyfikowanej cyfrowo zatytułowanym "Rzeczywista nierzeczywistość", w którym można wygrać sprzęt ufundowany przez firmę Wacom oraz miesięczny kurs w Akademii Fotografii.
Konkurs fotografii modyfikowanej cyfrowo

W konkursie „Rzeczywista nierzeczywistość” może wziąć udział każdy pasjonat fotografii modyfikowanej cyfrowo, który do 28 lutego przygotuje oryginalną, pomysłową pracę na bazie poddanego cyfrowemu retuszowi zdjęcia o dowolnej tematyce i zarejestruje ją na stronie www.wacomy.pl/konkurs.

Główną nagrodą jest wystawa własnych prac w krakowskim klubie Pauza, profesjonalny tablet graficzny Wacom Cintiq 12WX oraz miesięczny kurs w Akademii Fotografii pod okiem Piotra Janowczyka, znanego rysownika, grafika komputerowego, historyka sztuki oraz autora animowanych etiud. Jury złożone ze światowej sławy polskich autorytetów z dziedziny fotografii i grafiki: Andrzeja Dragana i Tomasza Opasińskiego wraz z Robinem Prestonem, ewangelistą Wacom.

Jednym z celów projektu jest pokazanie grafikom, że tablet to najwygodniejsze i znakomicie uzupełniające profesjonalne oprogramowanie narzędzie do cyfrowej obróbki obrazu. Konkurs, dzięki możliwości wystawy własnej twórczości przez zwycięzców, ma zachęcić do artystycznej aktywności fotografików posługujących się technikami cyfrowymi i popularyzować ideę fotografii modyfikowanej cyfrowo. Z drugiej strony projekt stanowi dla młodych twórców szansę na długofalowy rozwój, dzięki wyposażeniu ich w profesjonalne tablety graficzne firmy Wacom.

Organizatorami konkursu fotografii modyfikowanej cyfrowo „Rzeczywistość nierzeczywista” są:
Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza, główny sponsor, firma Wacom oraz partnerzy projektu firmy Veracomp SA i Akademia Fotografii.

Patronat medialny nad konkursem objęli: Computer Arts, Cracow-Life.com, Fotopolis.pl, FOTO, Fotografia Cyfrowa oraz PSD.

Wacom Cintiq 12WX

Źródło: Informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto