A A A

Konta Hotmail od teraz z aliasami

7 lutego 2011, 13:27
Konta Hotmail od teraz z aliasami

Użytkownicy usługi pocztowej Microsoftu – Hotmaila – mogą już korzystać z nowej funkcji, która pozwoli im na wygodne oddzielenie użytecznych wiadomości od spamu i maili aktywacyjnych.

Od teraz każdy posiadacz darmowego konta pocztowego w domenie Hotmail może utworzyć nieograniczoną ilość aliasów do niego. Przykładowo: użytkownik posiada adres imie.nazwisko@hotmail.com. W formularzach rejestracji na stronach internetowych może on jednak podawać adres imie.nazwisko+rejestracje@hotmail.com. Jeżeli zdefiniuje on na swoim koncie odpowiednie reguły, wszystkie wiadomości z aliasu "rejestracje" przekazane zostaną do wybranego katalogu.

Trzeba przyznać, że pomysł jest dobry i z pewnością wielu użytkownikom ułatwi on życie. Przy dużej ilości korespondencji segregowanie wiadomości to prawdziwe wyzwanie. Można się w ten sposób również ustrzec przed spamem i koniecznością zakładania drugiego konta na tymczasowe potrzeby. Miejmy tylko nadzieję, że spece od spamowania skrzynek nie zdecydują się na automatyczne usuwanie aliasów z adresów email... Strasznie złudna ta nadzieja.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: e-mail
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Mniej śledzonych użytkowników
29 stycznia 2020
Niewielka zmiana w systemie iOS przełożyła się na znaczące zmniejszenie ilości informacji udostępnianych przez użytkowników.Polacy i ich smartfony
28 stycznia 2020
Coraz więcej rodaków posługuje się na co dzień przynajmniej dwoma smartfonami, a w naszych szufladach leży po kilka tego typu urządzeń.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto