A A A

Konto Allegro Junior - z myślą o młodzieży

23 lipca 2009, 10:41
Każdy nastolatek, który ukończył 13 lat, może już legalnie korzystać z serwisu allegro.pl. Najpopularniejszy portal aukcyjny w Polsce wprowadził konta Junior, które stworzone zostały specjalnie dla młodszej części użytkowników.
Konto Allegro Junior - z myślą o młodzieży

Rejestrując konto Junior, młody użytkownik oświadcza, że wszelkie transakcje, które zawiera w ramach Allegro, są potwierdzane przez jego prawnego opiekuna. Nowo założone konto automatycznie uzyska status Junior i zostanie oznaczone specjalną ikonką.

Użytkowanie konta Junior będzie się wiązało także z pewnymi ograniczeniami. Przykładowo w jednej aukcji właściciel konta Junior będzie mógł licytować maksymalnie do 500 zł.

Młody allegrowicz może także wystawiać swoje artykuły na własnych aukcjach, pod warunkiem że nie są to przedmioty z zastrzeżonych kategorii (tj. nieruchomości, samochody, motocykle, inne pojazdy i łodzie, trafika, broń czy erotyka). Oprócz tego wystawianie przedmiotów będzie ograniczone limitem opłat za wystawianie aukcji wynoszącym 50 zł (jeżeli rachunek użytkownika przekroczy 50 zł, właściciel konta Junior musi najpierw spłacić należną kwotę, by móc wystawić kolejną aukcję).

Allegrowicz Junior nie będzie mógł handlować na zagranicznych serwisach Allegro, zablokowaną będzie miał możliwość uczestniczenia w programach takich jak np. "Super Sprzedawca", nie będzie mógł też założyć sklepu Allegro.

W chwili ukończenia przez użytkownika osiemnastego roku życia wszelkie ograniczenia związane z pełną możliwością korzystania z serwisu allegro.pl mają zniknąć automatycznie, ikona „Junior” również.

Źródło: Allegro


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto