A A A

Kontroluj swoją wagę przez internet

11 października 2011, 10:43
Kontroluj swoją wagę przez internet

Holenderska firma Youw8 zaprezentowała internetową wagę umożliwiającą analizowanie swoich kilogramów za pośrednictwem komputera, iPhone’a lub smartfonów z systemem operacyjnym Windows Phone 7.

Waga służy nie tylko do sprawdzania wagi. Odpowiednia aplikacja on-line sprawdza także procent zawartości tłuszczu w organizmie, masę mięśniową oraz wartość wskaźnika BMI (jeśli jest zbyt wysoki, występuje ryzyko wystąpienia chorób związanych z nadwagą, np. cukrzycy czy miażdżycy). Dodatkowe pomiary są kluczowe, gdyż nie tylko wysoka waga, ale także nadmiar tkanki tłuszczowej decyduje o stanie zdrowia. Za przekroczenie normy uważa się 35-procentowy nadmiar u kobiet i 30-procentowy u mężczyzn.

Internetowa waga Youw8 została zaprojektowana zgodnie ze współczesnymi trendami w segmencie urządzeń domowych. Jest estetyczna, nowoczesna i wyjątkowo płaska. Produkt oferowany jest w komplecie z modemem internetowym. W obudowie znajduje się także gniazdo umożliwiające podłączenie do sieci Ethernet.

Dystrybutor nie podał daty wprowadzenia produktu na polski rynek. Wiadomo jedynie, że – podobnie jak na niemieckim rynku – będzie oferowana pod marką Xavax. Cena wagi w Niemczech wynosi 139 EUR.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto