A A A

Korea walczy z uzależnieniem od internetu

22 listopada 2007, 15:34
Korea walczy z uzależnieniem od internetu

Władze Korei Południowej utworzyły nietypowy ośrodek do walki z uzależnieniami. Leczone są w nim osoby, których nałogiem jest internet.
Różne formy uzależnienia od komputera urosły w Korei do rangi wagi państwowej – w kraju tym komputer znajduje się w ponad 90 procentach domostw, rozgrywki gier komputerowych traktowane są na równi ze zwykłym sportem, a z danych rządowych wynika, że uzależnieniem od internetu zagrożonych jest 30 procent osób poniżej 18 roku życia.
Ośrodek odwykowy ma charakter obozu zamkniętego. Jego uczestnicy spędzają czas na zajęciach terapeutycznych i ćwiczeniach fizycznych. Nie wolno im korzystać z komputera i internetu – przez godzinę dziennie mają dostęp do telefonu komórkowego. Zainteresowanych jest wielu – na jedno miejsce w ośrodku przypada pięciu chętnych. Rząd Korei planuje dalszy rozwój obozu.

Źródło: News Factor


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto