A A A

Koreańczycy karzą Google'a

14 września 2021, 08:00
Koreańska agencja antymonopolowa nałożyła na firmę grzywnę w wysokości 177 mln dolarów za nadużywanie dominującej pozycji na rynku.
Koreańczycy karzą Google'a

Google w Korei na cenzurowanym

Agencja Reutera poinformowała, że Koreańska Komisja Sprawiedliwego Handlu zbadała działania giganta technologicznego pod kątem blokowania lokalnym producentom smartfonów możliwości korzystania ze zmodyfikowanych wersji Androida.

Regulator antymonopolowy nałożył na Google'a kare w wysokości 207 miliardów wonów (176,64 miliona dolarów) za „nadużywanie swojej dominującej pozycji rynkowej do ograniczania konkurencji na rynku mobilnych systemów operacyjnych". To nie pierwsza porażka, jaką firma z Mountain View, poniosła w Korei. Na początku tego miesiąca (wrzesień 2021 r.) tamtejszy parlament uchwalił ustawę zakazującą głównym operatorom sklepów z aplikacjami, takim jak Google, zmuszania programistów do korzystania z ich systemów płatności.

fot. Gerd Altmann – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto