A A A

Kosmiczny gadżet – Lunar Pro

24 lutego 2020, 16:00
Lunar Pro to model księżyca z dedykowaną mu aplikacją rzeczywistości rozszerzonej.
Kosmiczny gadżet – Lunar Pro

AstroReality zaprojektowało model Księżyca, który jak do tej pory jest najbardziej precyzyjną repliką satelity wykonaną w technice druku 3D i dostępną w sprzedaży. Podczas jego przygotowywania firma bazowała na danych dostarczonych przez NASA, a dokładnie przez amerykańską sondę kosmiczną wykorzystywaną przez NASA do monitorowania Księżyca – Lunar Reconnaissance Orbiter.

Druk 3D modelu wykonywany jest z dokładnością 0,006 milimetra na piksel w skali 1:28,969,000. Topografia jest dopracowywana ręcznie, aby jak najdokładniej oddać faktycznie istniejące na Księżycu kratery, wulkany i bruzdy. Model jest – również ręcznie – malowany zgodnie ze specyfikacją pochodzącą z bazy danych NASA. Całość pokryta jest ochronną powłoką.

Oprócz bardzo dokładnego modelu Księżyca w 3D, AstroReality przygotowało dedykowaną mu aplikację rzeczywistości rozszerzonej. Po sparowaniu apki z modelem Księżyca użytkownik otrzymuje dostęp do bazy wiedzy na temat satelity oraz możliwość symulacji misji kosmicznych wprost ze swojego mieszkania. Aplikacja dostępna jest w App Store i w Google Play.

Cena modelu: 220 dolarów.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto