A A A

Krótki żywot nowych stron internetowych

3 lutego 2020, 10:30
Aż 70% witryn internetowych nie jest odnawianych po upływie roku od pierwszej rejestracji.
Krótki żywot nowych stron internetowych

Badanie zainicjowane przez firmę hostingową WhoIsHostingThis objęły milion stron zarejestrowanych na ośmiu wiodących domenach najwyższego poziomu (Top-Level Domain, TLD). Okazało się, że tylko 30% nowych witryn jest odnawianych po 12 miesiącach istnienia. Badanie pokazało, że zrezygnowano z prowadzenia aż 702,133 mln stron. Spośród nich 41% pozostawiono do wygaśnięcia, a 29% zostało ponownie zarejestrowanych przez innych użytkowników.

Nie są znane przyczyny tego zjawiska – czy chodzi o wysokie koszty hostingu, czy po prostu rezygnację z pomysłu na prowadzenie strony (bloga, kanału e-commerce, strony firmowej itp.) po entuzjastycznym początku.

Do przeprowadzenia badania zaangażowana została firma Whois XML API, która dostarcza dane wywiadowcze na temat zagrożeń cybernetycznych przedsiębiorcom z listy Fortune 500, a także agencjom rządowym i jednostkom zajmującym się cyberprzestępczością. Firma zgromadziła informacje dotyczące miliona domen zarejestrowanych na ośmiu najpopularniejszych TLD. Wśród nich znalazły się strony zarejestrowane na domenach ogólnych i witryny chińskie.

Losowo wybrana próba obejmowała domeny: .com (w liczbie 796 501), .net (84 153), .top (53 691), .org (35 844), .info (17 655), .cn (7111), .xyz (3840) i .biz (1205). Najwyższy odsetek stron utrzymywanych po roku dotyczył domen .net, .org i .info (odpowiednio 46,31%, 44,24% i 34,56%).

fot. JanBaby – Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto