A A A

Krótko o skrótach

6 stycznia 2021, 14:30
Włącz przewodnik po skrótach klawiaturowych systemu Windows.
Krótko o skrótach

Zamiast klikania

Skróty klawiaturowe ułatwiają prace z systemem Windows – tyle, że trzeba je najpierw opanować. Opracowany przez Microsoft pakiet narzędzi PowerToys zawiera między innymi przewodnik po skrótach, wywoływany po naciśnięciu klawisza Windows.

Aplikację PowerToys można uruchamiać ręcznie lub automatycznie wraz ze startem systemu. W tym drugim przypadku należy wybrać w menu sekcję Ogólne i zaznaczyć opcję Uruchom podczas startu systemu:

Następnie uaktywniamy opcję Włącz Przewodnik po skrótach:

Możemy także zdefiniować, czas, po jakim wyświetli się okno z podpowiedziami do skrótów oraz ustalić jego poziom przezroczystości (w sekcji Wygląd i zachowanie).

Od tego momentu po naciśnięciu i przytrzymaniu przez określony czas klawisza Windows zobaczymy na ekranie okno przypominające kombinacje, które skutkują wywołaniem różnych apletów lub narzędzi systemowych:

Pełna lista skrótów klawiaturowych wykorzystywanych w systemie operacyjnym i aplikacjach została zamieszczona na stronie pomocy technicznej Microsoftu.

fot. Microsoft, Wikipedia


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto