A A A

Kto kupi amerykański oddział TikToka?

14 września 2020, 17:30
Oferta Microsoftu została odrzucona. Prawdopodobnie przetarg wygra firma Oracle.
Kto kupi amerykański oddział TikToka?

Microsoft nie jest już partnerem w negocjacjach

Gigant z Redmond wydał w niedzielę krótkie oświadczenie, w którym pisze o tym, że ByteDance, czyli właściciel aplikacji, odrzucił jego ofertę. Microsoft podkreślił, że przygotował propozycję, która miała m.in. na celu ochronę użytkowników. W projekcie rozwoju aplikacji było wprowadzenie znaczących zmian, tak by usługa zapewniała najwyższe standardy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i prywatności korzystających z TikToka. Microsoft jednak nie sprecyzował, jakie zmiany zaproponował w programie.

 

Czy TikToka przejmie Oracle?

W grze pozostała jeszcze jedna amerykańska firma. Oracle zajmuje się oprogramowaniem, w szczególności systemami zarządzania bazami danych. Zwycięstwo w przetargu nie zostało jednak jeszcze potwierdzone. Prawdopodobnie nie będzie to jednak przejęcie TikToka, lecz umowa partnerska z ByteDance'em. Oracle udostępniłby właścicielowi aplikacji chmurę, która podlega wszelkim amerykańskim normom. Dzięki temu TikTok mógłby dalej funkcjonować na terenie Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z ultimatum administracji prezydenta Donalda Trumpa, ByteDance ma czas do 20 września by sprzedać swoje zasoby związane z funkcjonowaniem w USA amerykańskiej firmie. W innym przypadku musi wycofać się z tego kraju.

Fot. Antonbe - Pixabay

 


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto