A A A

Kto stoi za falą cyberataków?

28 stycznia 2020, 16:40
Trop w sprawie ostatnich ataków hakerskich na europejskie instytucje zdaje się prowadzić nad Eufrat.
Kto stoi za falą cyberataków?

Agencja Reutera donosi o fali cyberataków na instytucje w Europie i na Bliskim Wschodzie. Łącznie celem hakerów w ostatnim czasie miało paść 30 różnych organizacji, wśród których były ambasady, ministerstwa oraz inne instytucje rządowe. Reuterd powołuje się na informatorów zachodnich służb, którzy twierdzą, że wszystkie ataki leżały w interesie władz Turcji i mogły być prowadzone na zlecenie tamtejszego rządu. Wskazuje na to fakt, że zaatakowane organizacje miały duże znaczenie geopolityczne dla Turcji, a same ataki zostały przeprowadzone za pomocą należącej do tego państwa infrastruktury sieciowej.

Mimo tych przypuszczeń za wcześnie jeszcze na oskarżanie konkretnych sprawców. Pomimo tego, że ataki najprawdopodobniej były powiązane i przeprowadzono je za pomocą tych samych serwerów, nie ma pewności, czy były wynikiem działań tylko jednego ugrupowania.

Media zwróciły się prośbą o komentarz do ministerstwa spraw wewnętrznych Turcji, jednak tureccy urzędnicy nie chcą się wypowiadać w tej sprawie. Natomiast jeden z nich wskazał na to, że jego państwo samo bywa częstą ofiarą ataków ze strony innych. Brzmi to trochę jak usprawiedliwienie...

fot. Pixabay

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Kolejny ban dla TikToka
26 lutego 2020
Używanie aplikacji do tworzenia klipów wideo zostało zakazane w amerykańskiej Administracji Bezpieczeństwa Transportu.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto