A A A

Kto zostanie bez telewizji

24 czerwca 2009, 12:47
W całym kraju do 2013 roku telewizja cyfrowa ma zastąpić analogową. Przesiadka może jednak okazać się trudna dla niemal półtora miliona gospodarstw domowych w Polsce.
Kto zostanie bez telewizji

Wg dziennikarzy "Gazety Prawnej" tak dużą liczbę gospodarstw domowych może nie być stać na zakup dekoderów do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

W odpowiednie dekodery musieliby się wyposażyć wszyscy, którzy dziś oglądają podstawowe kanały telewizyjne (TVP, TVP2, TVN, Polsat, TVP3, TV4 i TVPuls) za pomocą zwykłych anten analogowych. W przeciwnym przypadku stracą możliwość oglądania telewizji.

W niektórych rejonach nadajniki analogowe będą wyłączane od 2011 roku, proces ten będzie stopniowo postępował, aż w 2013, zgodnie z planem, naziemna telewizja cyfrowa zastąpi analogową.

Wg Urzędu Komunikacji Elektronicznej szacowana wartość dekoderów dla wszystkich potrzebujących to kwota maksymalnie 350 milionów złotych, jednak Ministerstwo Finansów nie zamierza w najmniejszym stopniu finansować ich zakupu, a koszty mają ponieść sami obywatele.

Źródło: Gazeta Prawna


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto